Barrington Regional Curling Club
Barrington, NS
Bob Cushing (2-2)
Gary Thurber (1-2)
Gerald Smith (3-2)
Kevin Holland (1-2)
Lloyd d'Eon (2-1)
Nick Hounsell (2-3)
Randy Chetwynd (4-2)
Ruth Kelly (1-3)
Sterling Belliveau (0-3)
Draw 1: A1 - Winner: Gary Thurber (7 - 4)
Fri 2/2 4:00pm AST - Sheet A
Team | H |
---|
| * | 0 |
3 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
X |
4 |
| | 1 |
0 |
1 |
2 |
0 |
0 |
3 |
X |
7 |
Draw 1: A2 - Winner: Greg Hicks (9 - 4)
Fri 2/2 4:00pm AST - Sheet B
Team | H |
---|
| * | 1 |
1 |
3 |
0 |
0 |
0 |
3 |
1 |
9 |
| | 0 |
0 |
0 |
0 |
3 |
1 |
0 |
0 |
4 |
Draw 1: A3 - Winner: Steve Nelson (12 - 1)
Fri 2/2 4:00pm AST - Sheet C
Team | H |
---|
| * | 5 |
1 |
1 |
4 |
1 |
0 |
X |
X |
12 |
| | 0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
X |
X |
1 |
Draw 1: A4 - Winner: Matt King (11 - 6)
Fri 2/2 4:00pm AST - Sheet D
Team | H |
---|
| * | 0 |
2 |
0 |
4 |
0 |
3 |
2 |
0 |
11 |
| | 1 |
0 |
1 |
0 |
2 |
0 |
0 |
2 |
6 |
Draw 2: A15 - Winner: Richard Barker (10 - 3)
Fri 2/2 6:30pm AST - Sheet C
Team | H |
---|
| * | 2 |
4 |
4 |
0 |
0 |
X |
X |
X |
10 |
| | 0 |
0 |
0 |
1 |
2 |
X |
X |
X |
3 |
Draw 2: A16 - Winner: Audrey Newcomb (11 - 1)
Fri 2/2 6:30pm AST - Sheet D
Team | H |
---|
| * | 4 |
0 |
2 |
2 |
1 |
2 |
X |
X |
11 |
| | 0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
X |
X |
1 |
Draw 3: A6 - Winner: Lloyd d'Eon (9 - 4)
Fri 2/2 9:00pm AST - Sheet B
Team | H |
---|
| * | 3 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
X |
4 |
| | 0 |
2 |
1 |
0 |
3 |
2 |
1 |
X |
9 |
Draw 3: A7 - Winner: Alex Hurley (7 - 5)
Fri 2/2 9:00pm AST - Sheet C
Team | H |
---|
| | 0 |
0 |
2 |
0 |
3 |
2 |
0 |
X |
7 |
| * | 1 |
2 |
0 |
1 |
0 |
0 |
1 |
X |
5 |
Draw 3: A8 - Winner: Jevon Doane (10 - 1)
Fri 2/2 9:00pm AST - Sheet D
Team | H |
---|
| * | 3 |
3 |
2 |
1 |
0 |
1 |
X |
X |
10 |
| | 0 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
X |
X |
1 |
Draw 4: B4 - Winner: Gerald Smith (14 - 4)
Sat 2/3 8:00am AST - Sheet A
Team | H |
---|
| * | 0 |
3 |
0 |
0 |
1 |
0 |
X |
X |
4 |
| | 2 |
0 |
7 |
1 |
0 |
4 |
X |
X |
14 |
Draw 4: B2 - Winner: Bob Cushing (8 - 3)
Sat 2/3 8:00am AST - Sheet B
Team | H |
---|
| | 1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
3 |
| * | 0 |
2 |
0 |
2 |
1 |
2 |
0 |
1 |
8 |
Draw 4: B1 - Winner: Steve Ivany (10 - 2)
Sat 2/3 8:00am AST - Sheet C
Team | H |
---|
| | 0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
X |
2 |
| * | 1 |
2 |
0 |
1 |
3 |
0 |
3 |
X |
10 |
Draw 5: A9 - Winner: Greg Hicks (5 - 4)
Sat 2/3 10:30am AST - Sheet C
Team | H |
---|
| * | 1 |
0 |
2 |
0 |
1 |
1 |
0 |
0 |
5 |
| | 0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
4 |
Draw 5: A11 - Winner: Lloyd d'Eon (9 - 7)
Sat 2/3 10:30am AST - Sheet D
Team | H |
---|
| | 0 |
0 |
2 |
0 |
2 |
1 |
0 |
4 |
9 |
| * | 1 |
2 |
0 |
1 |
0 |
0 |
3 |
0 |
7 |
Draw 6: B5 - Winner: Bob Cushing (6 - 3)
Sat 2/3 1:00pm AST - Sheet A
Team | H |
---|
| * | 1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
X |
3 |
| | 0 |
1 |
1 |
0 |
1 |
0 |
3 |
X |
6 |
Draw 6: B8 - Winner: Kevin Holland (8 - 7)
Sat 2/3 1:00pm AST - Sheet B
Team | H |
---|
| | 1 |
0 |
0 |
0 |
2 |
0 |
4 |
0 |
7 |
| * | 0 |
3 |
1 |
1 |
0 |
2 |
0 |
1 |
8 |
Draw 6: B6 - Winner: Gerald Smith (10 - 5)
Sat 2/3 1:00pm AST - Sheet C
Team | H |
---|
| * | 0 |
4 |
0 |
3 |
0 |
2 |
1 |
0 |
10 |
| | 1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
2 |
5 |
Draw 7: A18 - Winner: Alex Hurley (8 - 3)
Sat 2/3 4:00pm AST - Sheet A
Team | H |
---|
| * | 2 |
0 |
4 |
2 |
0 |
0 |
X |
X |
8 |
| | 0 |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
X |
X |
3 |
Draw 8: C2 - Winner: Randy Chetwynd (11 - 2)
Sat 2/3 6:30pm AST - Sheet A
Team | H |
---|
| | 1 |
0 |
4 |
1 |
4 |
1 |
X |
X |
11 |
| * | 0 |
2 |
0 |
0 |
0 |
0 |
X |
X |
2 |
Draw 8: C3 - Winner: Ruth Kelly (9 - 5)
Sat 2/3 6:30pm AST - Sheet B
Team | H |
---|
| | 0 |
1 |
0 |
3 |
1 |
1 |
0 |
3 |
9 |
| * | 1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
3 |
0 |
5 |
Draw 8: C4 - Winner: Nick Hounsell (6 - 4)
Sat 2/3 6:30pm AST - Sheet C
Team | H |
---|
| | 1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1 |
0 |
4 |
| * | 0 |
2 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
2 |
6 |
Draw 8: C1 - Winner: Matt King (9 - 4)
Sat 2/3 6:30pm AST - Sheet D
Team | H |
---|
| | 2 |
1 |
0 |
0 |
1 |
4 |
1 |
X |
9 |
| * | 0 |
0 |
2 |
2 |
0 |
0 |
0 |
X |
4 |
Draw 9: B9 - Winner: Gerald Smith (8 - 7)
Sat 2/3 9:00pm AST - Sheet B
Team | H |
---|
| | 0 |
2 |
0 |
2 |
0 |
0 |
3 |
1 |
8 |
| * | 2 |
0 |
1 |
0 |
1 |
3 |
0 |
0 |
7 |
Draw 9: B10 - Winner: Aaron Sweeney (10 - 4)
Sat 2/3 9:00pm AST - Sheet D
Team | H |
---|
| * | 5 |
0 |
5 |
0 |
X |
X |
X |
X |
10 |
| | 0 |
2 |
0 |
2 |
X |
X |
X |
X |
4 |
Draw 10: C5 - Winner: Randy Chetwynd (9 - 1)
Sun 2/4 8:00am AST - Sheet B
Team | H |
---|
| * | 3 |
1 |
2 |
0 |
1 |
2 |
X |
X |
9 |
| | 0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
0 |
X |
X |
1 |
Draw 10: C6 - Winner: Nick Hounsell (7 - 4)
Sun 2/4 8:00am AST - Sheet D
Team | H |
---|
| | 0 |
2 |
0 |
0 |
2 |
0 |
0 |
0 |
4 |
| * | 1 |
0 |
1 |
2 |
0 |
1 |
1 |
1 |
7 |
Draw 11: C9 - Winner: Randy Chetwynd (10 - 4)
Sun 2/4 10:30am AST - Sheet C
Team | H |
---|
| | 1 |
0 |
2 |
1 |
1 |
4 |
1 |
X |
10 |
| * | 0 |
4 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
X |
4 |
Draw 12: B11 (B Final) - Winner: Aaron Sweeney (9 - 2)
Sun 2/4 2:00pm AST - Sheet C
Team | H |
---|
| * | 2 |
2 |
1 |
1 |
0 |
3 |
X |
X |
9 |
| | 0 |
0 |
0 |
0 |
2 |
0 |
X |
X |
2 |
Draw 12: C11 (C Final) - Winner: Randy Chetwynd (11 - 3)
Sun 2/4 2:00pm AST - Sheet D
Team | H |
---|
| | 0 |
2 |
1 |
0 |
0 |
0 |
0 |
X |
3 |
| * | 1 |
0 |
0 |
2 |
1 |
3 |
4 |
X |
11 |