Draw Schedule

 Sheet 1Sheet 2Sheet 3Sheet 4
Draw 1
Thu 1/26
6:30pm EST
A1
(A1) Better at Saloon Stacking vs. Shootout at the 12 Foot Corral
W→A13, L→B1
A2
(A2) The Good, The Bad, The Ugly & Nancy vs. Stone Ponies
W→A13, L→B1
A3
(A3) The Quick and the Red vs. The Buckaroo Bandits
W→A14, L→B2
A4
(A4) South Shore - Jussaume vs. A Sweep at the Wheel
W→A14, L→B2
Draw 2
Thu 1/26
9:00pm EST
A5
(A5) Blazing Skiprocks vs. Howdy Doody
W→A15, L→B3
A6
(A6) Yeah Baby!! vs. Old Crow Medicine Show
W→A15, L→B3
A7
(A7) The Frigid Four vs. Petersham - Ennis
W→A16, L→B4
A8
(A8) Schenectady - Navratil vs. Broomstones - Neill
W→A16, L→B4
Draw 3
Fri 1/27
9:00am EST
A9
(A9) Granite Seattle - Audy vs. D'Curling Unchained
W→A18, L→B5
A10
(A10) TombStones vs. Yellowstone
W→A18, L→B5
A11
(A11) The Lone Sweeper vs. ROC Wranglers
W→A19, L→B6
A12
(A12) Honky Tonk Badonkadonks vs. Royal Bahamian National Curling Team
W→A19, L→B6
Draw 4
Fri 1/27
11:30am EST
B2
(B2) The Quick and the Red vs. A Sweep at the Wheel
W→B7, L→C5
A14
(A14) The Buckaroo Bandits vs. South Shore - Jussaume
W→A17, L→C2
A13
(A13) Better at Saloon Stacking vs. The Good, The Bad, The Ugly & Nancy
W→A17, L→C1
B1
(B1) Shootout at the 12 Foot Corral vs. Stone Ponies
W→B7, L→C6
Draw 5
Fri 1/27
2:00pm EST
B4
(B4) The Frigid Four vs. Schenectady - Navratil
W→B8, L→C4
A16
(A16) Petersham - Ennis vs. Broomstones - Neill
W→A20, L→C4
A15
(A15) Howdy Doody vs. Yeah Baby!!
W→A20, L→C3
B3
(B3) Blazing Skiprocks vs. Old Crow Medicine Show
W→B8, L→C3
Draw 6
Fri 1/27
5:30pm EST
B6
(B6) The Lone Sweeper vs. Honky Tonk Badonkadonks
W→B10, L→C2
A19
(A19) ROC Wranglers vs. Royal Bahamian National Curling Team
W→A22, L→C5
A18
(A18) D'Curling Unchained vs. Yellowstone
W→A21, L→C6
B5
(B5) Granite Seattle - Audy vs. TombStones
W→B10, L→C1
Draw 7
Sat 1/28
8:30am EST
A17
(A17) Better at Saloon Stacking vs. South Shore - Jussaume
W→A21, L→D1
B7
(B7) Shootout at the 12 Foot Corral vs. The Quick and the Red
W→B9, L→E1
B8
(B8) Old Crow Medicine Show vs. The Frigid Four
W→B9, L→E2
A20
(A20) Howdy Doody vs. Broomstones - Neill
W→A22, L→D2
Draw 8
Sat 1/28
11:00am EST
C3
(C3) Blazing Skiprocks vs. Yeah Baby!!
W→C8
C1
(C1) TombStones vs. The Good, The Bad, The Ugly & Nancy
W→C7
C2
(C2) The Buckaroo Bandits vs. The Lone Sweeper
W→C7
C4
(C4) Petersham - Ennis vs. Schenectady - Navratil
W→C8
Draw 9
Sat 1/28
2:15pm EST
A22
(A22) A Semis
Royal Bahamian National Curling Team vs. Broomstones - Neill
W→A23, L→D1
A21
(A21) A Semis
Better at Saloon Stacking vs. D'Curling Unchained
W→A23, L→D2
C6
(C6) ROC Wranglers vs. Stone Ponies
W→C10
C5
(C5) A Sweep at the Wheel vs. Yellowstone
W→C10
Draw 10
Sat 1/28
4:30pm EST
B9
(B9) B Semis
The Quick and the Red vs. The Frigid Four
W→B11
C8
(C8) Blazing Skiprocks vs. Schenectady - Navratil
W→C9
B10
(B10) B Semis
Granite Seattle - Audy vs. Honky Tonk Badonkadonks
W→B11
C7
(C7) The Good, The Bad, The Ugly & Nancy vs. The Buckaroo Bandits
W→C9
Draw 11
Sat 1/28
9:00pm EST
D1
(D1) D Semis
South Shore - Jussaume vs. Royal Bahamian National Curling Team
W→D3
D2
(D2) D Semis
Better at Saloon Stacking vs. Howdy Doody
W→D3
E1
(E1) Shootout at the 12 Foot Corral vs. Stone Ponies
E2
(E2) The Lone Sweeper vs. Old Crow Medicine Show
Draw 12
Sun 1/29
9:00am EST
  C10
(C10) C Semis
A Sweep at the Wheel vs. ROC Wranglers
W→C11
C9
(C9) C Semis
The Good, The Bad, The Ugly & Nancy vs. Schenectady - Navratil
W→C11
 
Draw 13
Sun 1/29
12:00pm EST
C11
(C11) C Final (Icemaker)
The Good, The Bad, The Ugly & Nancy vs. A Sweep at the Wheel
B11
(B11) B Final (Manchester)
The Quick and the Red vs. Granite Seattle - Audy
A23
(A23) A Final (Wurth)
D'Curling Unchained vs. Broomstones - Neill
D3
(D3) D Final (Staccone)
South Shore - Jussaume vs. Better at Saloon Stacking