Nutmeg Curling Club

Bridgeport, CT

Bennett (1-3)
Black (2-2)
Carelli (3-2)
Farmer Johnson (4-2)
Heide (0-3)
Hipius (1-2)
Holme (2-2)
Kwan (4-1)
Lue (1-2)
Ness (4-1)
Scimia (2-2)
Steffen (1-2)
Zaken (3-2)

Draw I: 101 - Winner: Carelli (8 - 5)
Thu 1/11 1:00pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Carelli
Nutmeg, Broomstones
*0 4 0 0 1 0 2 1 8
Romanyszyn
Long Island
1 0 1 1 0 2 0 0 5

Draw I: 104 - Winner: Kwan (11 - 6)
Thu 1/11 1:00pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Farrington
TCC
*1 1 0 0 2 2 0 X 6
Kwan
Nutmeg
0 0 2 3 0 0 6 X 11

Draw II: 102 - Winner: Hurd (8 - 7)
Thu 1/11 3:15pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Final
Steffen
Nutmeg, Plainfield
2 1 0 0 1 1 0 2 0 7
Hurd
Broomstones
*0 0 5 1 0 0 1 0 1 8

Draw II: 109 - Winner: Farmer Johnson (6 - 4)
Thu 1/11 3:15pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Lue
Nutmeg
*0 1 0 1 0 2 0 0 4
Farmer Johnson
Nutmeg, Norfolk CC, Potomac, Albany
1 0 3 0 0 0 1 1 6

Draw II: 111 - Winner: Holme (6 - 2)
Thu 1/11 3:15pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Lessard
MVCC
0 0 1 0 0 1 X X 2
Holme
Nutmeg
*3 1 0 1 1 0 X X 6

Draw III: 103 - Winner: Kasprowicz (13 - 0)
Thu 1/11 6:15pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Bennett
Nutmeg
*0 0 0 0 0 X X X 0
Kasprowicz
Ardsley, Belfast, Triangle, Long Island
5 2 1 2 3 X X X 13

Draw III: 108 - Winner: Zaken (6 - 1)
Thu 1/11 6:15pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Ruckdeschel
Long Island
0 0 0 1 0 0 0 X 1
Zaken
Charlotte, Nutmeg
*1 0 1 0 1 1 2 X 6

Draw III: 110 - Winner: Ness (6 - 4)
Thu 1/11 6:15pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Brady
Bucks County
1 0 1 0 0 0 2 0 4
Ness
Nutmeg
*0 0 0 2 1 2 0 1 6

Draw IV: 105 - Winner: Lynn (7 - 5)
Thu 1/11 8:30pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Lynn
Bucks County, Plainfield
2 1 2 0 1 0 1 0 7
Heide
Caledonian, Ardsley, Nutmeg
*0 0 0 1 0 3 0 1 5

Draw IV: 106 - Winner: Finkelstein (10 - 6)
Thu 1/11 8:30pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Finkelstein
Bucks County
0 3 0 2 0 3 0 2 10
Hipius
Nutmeg, Plainfield
*2 0 1 0 1 0 2 0 6

Draw IV: 107 - Winner: Scimia (10 - 4)
Thu 1/11 8:30pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Black
Nutmeg
*0 0 0 1 2 1 0 0 4
Scimia
Philadelphia, Nutmeg
4 1 2 0 0 0 2 1 10

Draw V: 203 - Winner: Black (9 - 0)
Fri 1/12 8:00am EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Ruckdeschel
Long Island
0 0 0 0 X X X X 0
Black
Nutmeg
*3 1 1 4 X X X X 9

Draw V: 201 - Winner: Lue (7 - 2)
Fri 1/12 8:00am EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Lue
Nutmeg
0 3 2 1 1 0 X X 7
Bennett
Nutmeg
*1 0 0 0 0 1 X X 2

Draw VI: 118 - Winner: Bykowski (7 - 3)
Fri 1/12 10:15am EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Bykowski
Hartford CC
1 0 1 0 2 3 0 X 7
Holme
Nutmeg
*0 1 0 1 0 0 1 X 3

Draw VI: 114 - Winner: Kwan (8 - 3)
Fri 1/12 10:15am EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Kwan
Nutmeg
*2 0 0 3 2 0 1 X 8
Kasprowicz
Ardsley, Belfast, Triangle, Long Island
0 1 1 0 0 1 0 X 3

Draw VII: 205 - Winner: Steffen (8 - 2)
Fri 1/12 12:30pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Romanyszyn
Long Island
*0 1 0 0 1 0 0 X 2
Steffen
Nutmeg, Plainfield
1 0 2 2 0 1 2 X 8

Draw VII: 117 - Winner: Farmer Johnson (7 - 3)
Fri 1/12 12:30pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Farmer Johnson
Nutmeg, Norfolk CC, Potomac, Albany
*1 0 2 0 1 0 3 X 7
Ness
Nutmeg
0 1 0 0 0 2 0 X 3

Draw VII: 113 - Winner: Carelli (9 - 4)
Fri 1/12 12:30pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Carelli
Nutmeg, Broomstones
*2 0 4 0 1 0 2 X 9
Hurd
Broomstones
0 1 0 2 0 1 0 X 4

Draw VIII: 116 - Winner: Scimia (9 - 2)
Fri 1/12 3:30pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Zaken
Charlotte, Nutmeg
0 1 0 0 1 0 X X 2
Scimia
Philadelphia, Nutmeg
*2 0 3 3 0 1 X X 9

Draw VIII: 206 - Winner: Hipius (10 - 4)
Fri 1/12 3:30pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Heide
Caledonian, Ardsley, Nutmeg
*0 0 0 4 0 0 X X 4
Hipius
Nutmeg, Plainfield
2 2 1 0 4 1 X X 10

Draw IX: 119 - Winner: Kwan (6 - 4)
Fri 1/12 5:45pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Kwan
Nutmeg
1 1 4 0 0 0 X X 6
Carelli
Nutmeg, Broomstones
*0 0 0 2 1 1 X X 4

Draw IX: 207 - Winner: Brady (5 - 4)
Fri 1/12 5:45pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Brady
Bucks County
0 0 0 0 3 1 1 X 5
Lue
Nutmeg
*1 1 1 1 0 0 0 X 4

Draw IX: 120 - Winner: Bykowski (6 - 1)
Fri 1/12 5:45pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Bykowski
Hartford CC
1 0 1 2 1 1 X X 6
Farmer Johnson
Nutmeg, Norfolk CC, Potomac, Albany
*0 1 0 0 0 0 X X 1

Draw X: 301 - Winner: Bennett (9 - 3)
Fri 1/12 8:00pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Ruckdeschel
Long Island
*1 0 1 1 0 0 X X 3
Bennett
Nutmeg
0 4 0 0 3 2 X X 9

Draw X: 208 - Winner: Black (9 - 1)
Fri 1/12 8:00pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Black
Nutmeg
0 2 4 3 X X X X 9
Wiedemann
Plainfield
*1 0 0 0 X X X X 1

Draw XI: 209 - Winner: Farmer Johnson (8 - 4)
Sat 1/13 8:00am EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Steffen
Nutmeg, Plainfield
*0 0 2 2 0 0 0 X 4
Farmer Johnson
Nutmeg, Norfolk CC, Potomac, Albany
2 1 0 0 3 1 1 X 8

Draw XI: 303 - Winner: Zaken (7 - 5)
Sat 1/13 8:00am EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Zaken
Charlotte, Nutmeg
*0 0 0 5 0 0 2 X 7
Heide
Caledonian, Ardsley, Nutmeg
1 0 1 0 2 1 0 X 5

Draw XII: 307 - Winner: Holme (6 - 1)
Sat 1/13 10:15am EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Kasprowicz
Ardsley, Belfast, Triangle, Long Island
0 0 0 0 1 0 X X 1
Holme
Nutmeg
*1 1 1 2 0 1 X X 6

Draw XII: 210 - Winner: Carelli (5 - 2)
Sat 1/13 10:15am EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Hipius
Nutmeg, Plainfield
*0 1 0 0 1 X X X 2
Carelli
Nutmeg, Broomstones
3 0 1 1 0 X X X 5

Draw XII: 308 - Winner: Ness (8 - 2)
Sat 1/13 10:15am EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Hurd
Broomstones
*1 0 0 1 0 X X X 2
Ness
Nutmeg
0 4 3 0 1 X X X 8

Draw XIII: 122 (Golden Handle Semi-Finals) - Winner: Bykowski (10 - 4)
Sat 1/13 1:15pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Scimia
Philadelphia, Nutmeg
0 2 0 0 2 0 0 X 4
Bykowski
Hartford CC
*2 0 3 3 0 1 1 X 10

Draw XIII: 211 (The Shield Semi-Finals) - Winner: Brady (6 - 4)
Sat 1/13 1:15pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Brady
Bucks County
1 0 2 0 0 3 X X 6
Black
Nutmeg
*0 1 0 1 2 0 X X 4

Draw XIII: 121 (Golden Handle Semi-Finals) - Winner: Lynn (6 - 3)
Sat 1/13 1:15pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Lynn
Bucks County, Plainfield
0 1 1 1 0 2 1 X 6
Kwan
Nutmeg
*2 0 0 0 1 0 0 X 3

Draw XIV: 305 - Winner: Finkelstein (10 - 9)
Sat 1/13 3:30pm EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Bennett
Nutmeg
*0 1 3 0 4 1 0 0 9
Finkelstein
Bucks County
2 0 0 4 0 0 2 2 10

Draw XIV: 212 (The Shield Semi-Finals) - Winner: Farmer Johnson (7 - 1)
Sat 1/13 3:30pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Farmer Johnson
Nutmeg, Norfolk CC, Potomac, Albany
0 1 2 3 1 X X X 7
Carelli
Nutmeg, Broomstones
*1 0 0 0 0 X X X 1

Draw XIV: 306 - Winner: Zaken (9 - 5)
Sat 1/13 3:30pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Farrington
TCC
*2 2 0 1 0 0 0 0 5
Zaken
Charlotte, Nutmeg
0 0 2 0 1 1 2 3 9

Draw XV: 310 (The Friendship Semi-Finals) - Winner: Ness (8 - 7)
Sun 1/14 9:00am EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Ness
Nutmeg
*0 3 2 1 0 0 0 2 8
Holme
Nutmeg
0 0 0 0 1 2 4 0 7

Draw XV: 401 (Rat Race Finals) - Winner: Kwan (11 - 1)
Sun 1/14 9:00am EST - B

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Scimia
Philadelphia, Nutmeg
*0 0 0 1 0 X X X 1
Kwan
Nutmeg
4 1 2 0 4 X X X 11

Draw XV: 309 (The Friendship Semi-Finals) - Winner: Finkelstein (7 - 5)
Sun 1/14 9:00am EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Zaken
Charlotte, Nutmeg
2 0 3 0 0 0 0 X 5
Finkelstein
Bucks County
*0 1 0 3 1 1 1 X 7

Draw XVI: 311 (The Friendship Finals) - Winner: Ness (7 - 3)
Sun 1/14 12:00pm EST - A

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Finkelstein
Bucks County
*0 0 0 1 1 0 1 0 3
Ness
Nutmeg
1 1 1 0 0 1 0 3 7

Draw XVI: 213 (The Shield Finals) - Winner: Brady (7 - 6)
Sun 1/14 12:00pm EST - C

TeamH 1 2 3 4 5 6 7 8 Final
Brady
Bucks County
*0 2 0 0 4 0 0 1 7
Farmer Johnson
Nutmeg, Norfolk CC, Potomac, Albany
1 0 2 1 0 1 1 0 6